ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2018.

Овогодишња дечја недеља организована под слоганом "МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО- ЗА ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА"

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

У периоду од 1. октобра 2018. године до 7. октобра 2018. године, реализована је Дечија недеља, под слоганом „Моје је право да живим срећно и здравао – за одрастање без насиља“. Заједничком сарадњом наставника, педагога и ученика, договорене су и успешно реализоване свакодневне активности .

ПОНЕДЕЉАК

У понедељак 1. октобра у нашој школи реализован је спортски дан под слоганом „Игре без граница“. Ученици свих разреда учествовали су у спортским активностима (вежбе загревање, полигон препрека, такмичење у брзини и спретности, кошарка, фудбал). Пријем првака у Дечији савез.

УТОРАК – 2. октобар 2018. године

Ученицима старијих разреда приказана је презентација о безбедном коришћењу Интернета која је реализована од стране наставнице Радице Радишић.

Поводом Дечије недеље, Дом културе у Ивањици је организовао представу „ Мачак у чизмама“, са почетком у 13h. Ученици млађих разреда наше школе су заједно са својим разредним старешинама присуствовали представи. Након одгледане представе ученици су били насмејани, пуни позитивних утисака.

СРЕДА – 3. Октобар 2018. године

Ученици наше школе учествовали су на ликовно – литерарном конкурсу, на тему овогодишњег слогана. Учитељи , заједно са наставницима српског језика и ликовне културе одабрали су литеритерарне теме и ликовне радове.

Након одржаних часова , у холу школе, одржан је „Избор најлепше маске са јесењим мотивима“, у саставу жирија Милана Парезановића, Марине Ђурић

и Небојше Петровића. Ученици су освојили следећа места

Ученици свих разреда су  на „ Табли пријатељства“, постављеној у холу школе,  поставили су своје украшене коверте у којима су се налазиле поруке извињења и захвалности за своје другове из разреда.

ЧЕТВРТАК  - 4. октобар 2018. године

У школи је организована активност „ Ја имам таленат“.Ученици свих разреда ( од 1. до 8. разреда) имали су прилику да кроз различите активности покажу своју креативност, умеће, таленат кроз глуму, имитације, певање, рецитовање. На лицима ученика и наставника видело се расположење, осмеси...

Хор ученика је отпевао неколико песама.

ПЕТАК – 5. октобар 2018. године

За ученике свих разреда у 1000h организован је крос на школском игралишту.